ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

(DESLORATADINE)

АЛЕРГОСТОП

 

Склад лікарського засобу:

діюча речовина: дезлоратадин;

1 таблетка містить 5 мг дезлоратадину;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, кальцію гідро фосфат| дигідрат, крохмаль картопляний, крохмаль преже латинізований, натрію крохмаль гліколят, тальк, магнію стеарат, плівкове покриття Opadry II блакитний, Opadry II білий.

Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою.

Таблетки  круглої форми, вкриті оболонкою блакитного кольору, з двоопуклою поверхнею.

Назва і місцезнаходження виробника.

ВАТ «Фітофарм».

Україна, м. Артемівськ, Донецька обл., вул. Сибірцева, 2.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системного застосування.

Код АТС R06А Х 27.

Проти алергічний, антигістамінний засіб. Селективний блокатор периферичних H1-гіста мінових рецепторів з великою тривалістю дії без седативного ефекту. Є первинним активним метаболітом лоратадину.

Інгібує вивільнення протизапальних цитокінів, включаючи ІЛ-4, ІЛ-6, ІЛ-8, ІЛ-13; , таких як RANTES; продукцію су пероксидного аніону активованими поліморфно ядерними нейтрофілами; адгезію і хемотаксис еозинофілів; експресію молекул адгезії, таких як  Р-селектин; IgE-залежне виділення гістаміну, простагландину D2 і лейкотрієну C4.

Зменшує проникність капілярів, попереджає розвиток набряку та спазму гладкої мускулатури. Чинить протизапальну, протисвербіжну та анти ексудативну дію.

В результаті, попереджає розвиток і полегшує перебіг алергічних реакцій, швидко усуває     симптоми алергічного риніту (чихання, нежить, набряк та закладеність носа, сльозотеча і почервоніння очей, кашель). Не викликає подовження інтервалу QT на електрокардіограмі, не виявляє впливу на центральну нервову систему, не впливає на швидкість психомоторних реакцій.

Терапевтичний ефект виявляється протягом 30 хв після прийому, тривалість блокади H1-рецепторів – 24 години.

Добре абсорбується зі шлунково-кишкового тракту. Біодоступність пропорційна дозі в діапазоні від 5 до 20 мг. Їжа або алкоголь не впливають на   абсорбцію та розподіл дезлоратадину. Визначувані концентрації дезлоратадину в плазмі досягаються протягом 30 хв, максимальна концентрація в плазмі – у середньому через 3 години. Зв’язування з білками плазми крові становить 83-87%. Піддається інтенсивному метаболізму у печінці шляхом гідроксилювання з утворенням 3-ОН-дезлоратадину, що сполучений з глюкуронідом. Не є інгібітором ізоферментів цитохрому CYPPA4,  CYP2D6 та Р-глікопротеїну. Проникає в грудне молоко. У організмі не кумулюється.

Період напів виведення – 20-30 годин. Виводиться нирками, невелика частина в незміненому вигляді.  

Показання для застосування. Для швидкого усунення алергічних симптомів, у тому числі полінозу та алергічного риніту (таких як чхання, виділення з носа, свербіж, набряк і закладеність носа, сльозотеча і почервоніння очей, свербіж у ділянці піднебіння і кашель); для усунення симптомів, пов’язаних з хронічною ідіопатичною кропив’янкою, в тому числі зменшення свербежу, розміру та кількості елементів кропив’янки .

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до дезлоратадину або допоміжних компонентів препарату, вагітність, період годування груддю.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Безпека застосування препарату у вагітних не встановлена, тому його не рекомендується призначати у період вагітності |установ лені|. Під час лікування Алергостопомghtghtпррпрпр       годування груддю слід припинити, оскільки|тому що| препарат проникає в грудне молоко.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. При застосуванні у рекомендованій дозі дезлоратадин не впливає на здатність виконувати роботу з потенційно небезпечними механізмами та керувати транспортними засобами.

Діти. Дітям віком від 1 до 12 років дезлоратадин призначають у лікарській формі сироп.


Спосіб застосування та дози. Дорослі та діти віком від 12 років приймають по 1 таблетці      (5 мг) 1 раз на добу, незалежно від прийому їжі. Таблетку потрібно ковтати цілою, запиваючи водою. Препарат бажано приймати регулярно, в один і той же час доби. Тривалість лікування визначається тяжкістю та перебігом захворювання. При інтермітуючому риніті   лікування припиняють при зниженні симптомів та відновлюють при їх повторному виникненні. При персистуючому риніті лікування триває протягом всього часу   контакту з алергеном.

Передозування.   При випадковому прийомі великих доз можливе посилення побічних ефектів – підвищена стомлюваність, сухість у роті, головний біль, тахікардія.

Лікування. Промивання шлунка, призначення активованого вугілля, симптоматична терапія. Дезлоратадин не видаляється при гемодіалізі;   ефективність перитонеального діалізу не встановлена|установ лені|.

Побічні ефекти. Дезлоратадин зазвичай добре переноситься, побічні ефекти розвиваються рідко. З боку центральної нервової системи: підвищена стомлюваність (1,2%), сухість у роті|у роті| (0,8%),   головний біль (0,6%). Дуже рідко (≤0,1%): тахікардія, відчуття серцебиття, психомоторна гіперактивність, судоми, підвищення активності ферментів печінки, підвищення рівня білірубіну, гепатит, алергічні реакції (включаючи анафілаксію та висипання).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Клінічно значущої взаємодії дезлоратадину з іншими лікарськими засобами не виявлено. У клінічно-фармакологічних дослідженнях дезлоратадин не посилював такі ефекти алкоголю, як порушення психомоторної функції та сонливість. Результати психомоторних тестів суттєво   не відрізнялись у пацієнтів, які отримували дезлоратадин і плацебо окремо або   одночасно з алкоголем. Грейпфрутовий сік не впливає на розподіл дезлоратадину.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в сухому місці при температурі не вище 30 °С.  

Зберігати в недоступному для дітей місці.          

Упаковка.

По 10 таблеток у блістері, по 1 або 2 блістери у пачці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.