Інструкцiя для медичного застосування препарату КлемастИн (Clemastinum)

Загальна характеристика:

мiжнародна та хімічна назви: clemastine;1-метил-2[2-(a-метил-пара-хлорбензгідрилокси)-етил]-піролідин фумарат;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки безбарвнi або блідо-жовтого кольору, практично без запаху;

склад: 1 таблетка містить клема стину фумарату 0,001 г;

допоміжнi речовини: крохмаль картопляний, целюлоза мікрокристалічна.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінний засіб для системного застосування групи етанол амінів. Код АТС R06A A04.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Блокатор Н1-рецепторів гістаміну. Маєпроти алергійну, протисвербіжну й анти ексудативну дії, знижує проникність капілярів. Тривалість дії – до 12 год. Має антихолінергічну активність, виявляє седативний ефект.

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо Клемастин майже цілком всмоктується в травному каналі. Максимальна концентрація в плазмі крові реєструється через 2 – 4 години. Антигістамінний ефект Клема стину розвивається через 15 – 30 хв, максимальний ефект – через 5 – 7 годин і триває протягом 10 -12 годин, іноді до 24 годин. Зв’язування Клема стину з білками плазми крові становить приблизно 95%. Препарат проникає через плаценту і екскретується згрудним молоком. Виведення з плазми крові має двофазний характер, термінальна фаза напів виведення – 4 – 6 годин. Метаболізується в печінці. Основний шлях виведення метаболітів – з сечею (45 – 65%).

Показання для застосування. Клемастин призначений для лікування алергійного риніту, шкірного свербежу, алергійного і контактного дерматитів, кропив’янки, гострої і хронічної екземи.

Спосіб застосування і дози. Внутрішньо дорослим і дітям старше 12 років по 1 мг 2 рази на добу (ранком і ввечері). За необхідності добову дозу підвищують до 6мг. Дітям 6 – 12 років призначають по 0,5 – 1 мг 2 рази на добу.

Побічна дія. Біль у ділянці живота, запор, нудота, блювання, діарея, артеріальна гіпертензія або артеріальна гіпотензія, серцебиття, синусоватахікардія, загальна слабкість, седативна дія, іноді збудження (особливо удітей), безсоння, головний біль, запаморочення, нечіткість зору, ксеростомія, шкірні висипання.

Протипоказання. Підвищена чутливість до Клема стину; ілеус. Вік до 6років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Клемастин виявляє аддитивну дію при одночасному застосуванні з М‑ холінолітиками. Як і інші антигістаміннізасоби, Клемастин потенціює дію на центральну нервову систему седативних і снодійних препаратів, анксіолітиків, інгібіторів МАО, опіатів і етанолу.

Передозування. Результатом передозування Клема стину можуть бути порушення з боку центральної нервової системи. Можливі також антихолінергічнісимптоми (відчуття сухості у роті, мідріаз, припливи крові, реакції з боку травного тракту). Для купірування явищ передозування промивають шлунок, призначають активоване вугілля, проводять симптоматичне лікування.

Особливості застосування. Застосовувати з обережністю при закрито кутовійглаукомі, бронхіальній астмі, пілоростенозі, обструкції жовчних проток, захворюваннях печінки, гіпертрофії передміхурової залози з порушеннямиуродинаміки, тяжких захворюваннях серцево-судинної системи. ЗастосуванняКлема стину може супроводжуватися сухістю очей, що варто враховувати при носінні контактних лінз. Під час лікування Клемастином необхідно утримуватися від вживання алкоголю. У період вагітності і годування груддю Клемастин призначають тільки за суворими показаннями. Під час лікування слід дотримуватися обережності при керуванні транспортом або при виконанні інших видів діяльності, що вимагають підвищеної уваги і швидкості психічних і рухових реакцій.

Умови та терміни зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при кімнатній температурі. Термін зберігання – 2роки.